
Crown Cloud Modern Ceiling Lamp Bedroom Ceiling Light Fixtures
[Feature]
Transform your bedroom into a haven of modern elegance with our Crown Cloud Modern Ceiling Lamp Bedroom Ceiling Light Fixtures. Designed to make a statement, this sleek and contemporary lighting fixture adds a touch of sophistication to any space. Crafted with high-quality materials, the Crown Cloud Ceiling Lamp not only provides ample illumination but also serves as a stunning focal point in your bedroom.
Specifications
| Product Details | |
| Type: |
Ceiling Light |
| Product Material: | Metal, Plastic |
| Color: | White, Cream |
| Voltage: | 110V-240V |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 6CM |
| Body Width - Diameter: | 50CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
[Feature]
Transform your bedroom into a haven of modern elegance with our Crown Cloud Modern Ceiling Lamp Bedroom Ceiling Light Fixtures. Designed to make a statement, this sleek and contemporary lighting fixture adds a touch of sophistication to any space. Crafted with high-quality materials, the Crown Cloud Ceiling Lamp not only provides ample illumination but also serves as a stunning focal point in your bedroom.
Specifications
| Product Details | |
| Type: |
Ceiling Light |
| Product Material: | Metal, Plastic |
| Color: | White, Cream |
| Voltage: | 110V-240V |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 6CM |
| Body Width - Diameter: | 50CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $212.99
-65%$212.99
$74.55Description
[Feature]
Transform your bedroom into a haven of modern elegance with our Crown Cloud Modern Ceiling Lamp Bedroom Ceiling Light Fixtures. Designed to make a statement, this sleek and contemporary lighting fixture adds a touch of sophistication to any space. Crafted with high-quality materials, the Crown Cloud Ceiling Lamp not only provides ample illumination but also serves as a stunning focal point in your bedroom.
Specifications
| Product Details | |
| Type: |
Ceiling Light |
| Product Material: | Metal, Plastic |
| Color: | White, Cream |
| Voltage: | 110V-240V |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 6CM |
| Body Width - Diameter: | 50CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|