
Designer Classical Silk Floor Lamp
Feature
Elevate your living space with timeless elegance through our Designer Classical Silk Floor Lamp. Immerse yourself in the luxurious glow of this exquisite lighting fixture, featuring a classical silk shade that exudes sophistication and style.
Dimensions

| Diameter | L50cm |
|---|---|
| Height | H143cm |
| Product Details | |
| Type: | Floor Lamp |
| Product Material: | Iron+Silk |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Elevate your living space with timeless elegance through our Designer Classical Silk Floor Lamp. Immerse yourself in the luxurious glow of this exquisite lighting fixture, featuring a classical silk shade that exudes sophistication and style.
Dimensions

| Diameter | L50cm |
|---|---|
| Height | H143cm |
| Product Details | |
| Type: | Floor Lamp |
| Product Material: | Iron+Silk |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $600.99
-65%$600.99
$210.35Description
Feature
Elevate your living space with timeless elegance through our Designer Classical Silk Floor Lamp. Immerse yourself in the luxurious glow of this exquisite lighting fixture, featuring a classical silk shade that exudes sophistication and style.
Dimensions

| Diameter | L50cm |
|---|---|
| Height | H143cm |
| Product Details | |
| Type: | Floor Lamp |
| Product Material: | Iron+Silk |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























