
Japanese Simple Fabric Standing Lamp
Feature
Introducing our Japanese Simple Fabric Standing Lamp – a harmonious blend of minimalist design and Japanese aesthetic principles. This standing lamp features a simple yet elegant fabric shade that radiates tranquility and style.
Dimensions

| Diameter | L45cm |
|---|---|
| Height | H150cm |
| Product Details | |
| Type: | Floor Lamp |
| Product Material: | Fabric/Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Introducing our Japanese Simple Fabric Standing Lamp – a harmonious blend of minimalist design and Japanese aesthetic principles. This standing lamp features a simple yet elegant fabric shade that radiates tranquility and style.
Dimensions

| Diameter | L45cm |
|---|---|
| Height | H150cm |
| Product Details | |
| Type: | Floor Lamp |
| Product Material: | Fabric/Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Description
Feature
Introducing our Japanese Simple Fabric Standing Lamp – a harmonious blend of minimalist design and Japanese aesthetic principles. This standing lamp features a simple yet elegant fabric shade that radiates tranquility and style.
Dimensions

| Diameter | L45cm |
|---|---|
| Height | H150cm |
| Product Details | |
| Type: | Floor Lamp |
| Product Material: | Fabric/Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























