
Modern 2 Glass Lights Black Marble Floor Lamp
Feature
The highlight of this floor lamp is its two glass lights, elegantly suspended from the marble base. These glass shades emit a soft, diffused light that adds warmth and ambiance to your room, while their modern design adds a touch of sophistication.
Dimensions

| Diameter | L25cm (9.84inches) |
|---|---|
| Height | H160cm (62.99inches) |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Floor Lamp |
| Product Material: | Marble |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*2 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Bedroom, Home Office |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
The highlight of this floor lamp is its two glass lights, elegantly suspended from the marble base. These glass shades emit a soft, diffused light that adds warmth and ambiance to your room, while their modern design adds a touch of sophistication.
Dimensions

| Diameter | L25cm (9.84inches) |
|---|---|
| Height | H160cm (62.99inches) |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Floor Lamp |
| Product Material: | Marble |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*2 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Bedroom, Home Office |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $257.99
-65%$257.99
$90.30Description
Feature
The highlight of this floor lamp is its two glass lights, elegantly suspended from the marble base. These glass shades emit a soft, diffused light that adds warmth and ambiance to your room, while their modern design adds a touch of sophistication.
Dimensions

| Diameter | L25cm (9.84inches) |
|---|---|
| Height | H160cm (62.99inches) |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Floor Lamp |
| Product Material: | Marble |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*2 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Bedroom, Home Office |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























