
Modern Black Marble Floor Lamp
Feature
Standing tall and proud, this floor lamp commands attention with its sleek lines and refined craftsmanship. The black marble base provides a sturdy foundation while exuding a sense of opulence, making it a perfect focal point for your living room, bedroom, or office.
Dimensions

| Diameter | L17cm (6.69inches) |
|---|---|
| Height | H168cm (66.14inches) |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Floor Lamp |
| Product Material: | Marble |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*2 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Bedroom, Home Office |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
Standing tall and proud, this floor lamp commands attention with its sleek lines and refined craftsmanship. The black marble base provides a sturdy foundation while exuding a sense of opulence, making it a perfect focal point for your living room, bedroom, or office.
Dimensions

| Diameter | L17cm (6.69inches) |
|---|---|
| Height | H168cm (66.14inches) |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Floor Lamp |
| Product Material: | Marble |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*2 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Bedroom, Home Office |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $361.99
-65%$361.99
$126.70Description
Feature
Standing tall and proud, this floor lamp commands attention with its sleek lines and refined craftsmanship. The black marble base provides a sturdy foundation while exuding a sense of opulence, making it a perfect focal point for your living room, bedroom, or office.
Dimensions

| Diameter | L17cm (6.69inches) |
|---|---|
| Height | H168cm (66.14inches) |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Floor Lamp |
| Product Material: | Marble |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*2 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Bedroom, Home Office |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























