
Modern Gold Rabbit Floor Lamp for Living Room
Feature
Illuminate your living space with the Modern Gold Rabbit Floor Lamp. Featuring a sleek gold-finished metal base and a whimsical rabbit-inspired lampshade, it adds a touch of elegance and charm to any room. Perfect for creating ambiance or as a statement piece, this lamp is a true conversation starter.
Dimensions

| Diameter | L70cm (27.5inches) |
|---|---|
| Height | H168cm (66.14inches) |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Floor Lamp |
| Product Material: | Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Bedroom, Home Office |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
Illuminate your living space with the Modern Gold Rabbit Floor Lamp. Featuring a sleek gold-finished metal base and a whimsical rabbit-inspired lampshade, it adds a touch of elegance and charm to any room. Perfect for creating ambiance or as a statement piece, this lamp is a true conversation starter.
Dimensions

| Diameter | L70cm (27.5inches) |
|---|---|
| Height | H168cm (66.14inches) |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Floor Lamp |
| Product Material: | Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Bedroom, Home Office |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $564.99
-65%$564.99
$197.75Description
Feature
Illuminate your living space with the Modern Gold Rabbit Floor Lamp. Featuring a sleek gold-finished metal base and a whimsical rabbit-inspired lampshade, it adds a touch of elegance and charm to any room. Perfect for creating ambiance or as a statement piece, this lamp is a true conversation starter.
Dimensions

| Diameter | L70cm (27.5inches) |
|---|---|
| Height | H168cm (66.14inches) |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Floor Lamp |
| Product Material: | Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Bedroom, Home Office |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























