
1 / 20
+15
Modern Chic Geometric Polygon Pendant Light
Feature
The modern geometric design is a fashion and charming, catching eyes and never outdated. Modern minimalism design and match any household style.
Specifications
| Material: | Stainless Steel + Silicone |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Gold |
| Wire Length: | 40/60/80/100/120cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Feature
The modern geometric design is a fashion and charming, catching eyes and never outdated. Modern minimalism design and match any household style.
Specifications
| Material: | Stainless Steel + Silicone |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Gold |
| Wire Length: | 40/60/80/100/120cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Select Color
Select Size
From $83.03
Original: $237.23
-65%Modern Chic Geometric Polygon Pendant Light—
$237.23
$83.03Description
Feature
The modern geometric design is a fashion and charming, catching eyes and never outdated. Modern minimalism design and match any household style.
Specifications
| Material: | Stainless Steel + Silicone |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Gold |
| Wire Length: | 40/60/80/100/120cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |





















