
Acrylic Circle Wood LED Hallway Ceiling Light
Feature
Brighten up your hallway with the stylish and functional Acrylic Circle Wood LED Ceiling Light. This elegantly designed fixture combines modern materials with a touch of natural charm to offer a sophisticated lighting solution that enhances your space.
The same series of products, click on the picture to learn more

Size

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H13cm |

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Acrylic |
| Wattage: | 12W, 19W |
| Suggested Space: | 3-5㎡, 5-10㎡ |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | NO |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room, Hallway |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
Brighten up your hallway with the stylish and functional Acrylic Circle Wood LED Ceiling Light. This elegantly designed fixture combines modern materials with a touch of natural charm to offer a sophisticated lighting solution that enhances your space.
The same series of products, click on the picture to learn more

Size

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H13cm |

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Acrylic |
| Wattage: | 12W, 19W |
| Suggested Space: | 3-5㎡, 5-10㎡ |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | NO |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room, Hallway |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $102.99
-65%$102.99
$36.05Description
Feature
Brighten up your hallway with the stylish and functional Acrylic Circle Wood LED Ceiling Light. This elegantly designed fixture combines modern materials with a touch of natural charm to offer a sophisticated lighting solution that enhances your space.
The same series of products, click on the picture to learn more

Size

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H13cm |

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Acrylic |
| Wattage: | 12W, 19W |
| Suggested Space: | 3-5㎡, 5-10㎡ |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | NO |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room, Hallway |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























