
Antique Iron Classic Home Decor Ceiling Lighting
Feature
Enrich your home decor with our Antique Iron Classic Ceiling Lighting, a timeless fusion of elegance and vintage charm. Crafted with meticulous detail, this ceiling light features antique iron craftsmanship that adds a touch of classical sophistication to any space. The classic design, reminiscent of bygone eras, becomes a captivating centerpiece in your home, creating an atmosphere of refined nostalgia.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron/Crystal |
| Bulb Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 30*13cm-3 Bulbs/40*13cm-4 Bulbs/50*13cm-5 Bulbs |
| Bulb included: | NO |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 5.1in(13cm) |
| Body Width - Diameter: | 11.8in(30cm)/15.7in(40cm)/19.7in(50cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Enrich your home decor with our Antique Iron Classic Ceiling Lighting, a timeless fusion of elegance and vintage charm. Crafted with meticulous detail, this ceiling light features antique iron craftsmanship that adds a touch of classical sophistication to any space. The classic design, reminiscent of bygone eras, becomes a captivating centerpiece in your home, creating an atmosphere of refined nostalgia.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron/Crystal |
| Bulb Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 30*13cm-3 Bulbs/40*13cm-4 Bulbs/50*13cm-5 Bulbs |
| Bulb included: | NO |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 5.1in(13cm) |
| Body Width - Diameter: | 11.8in(30cm)/15.7in(40cm)/19.7in(50cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $162.99
-65%$162.99
$57.05Description
Feature
Enrich your home decor with our Antique Iron Classic Ceiling Lighting, a timeless fusion of elegance and vintage charm. Crafted with meticulous detail, this ceiling light features antique iron craftsmanship that adds a touch of classical sophistication to any space. The classic design, reminiscent of bygone eras, becomes a captivating centerpiece in your home, creating an atmosphere of refined nostalgia.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron/Crystal |
| Bulb Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 30*13cm-3 Bulbs/40*13cm-4 Bulbs/50*13cm-5 Bulbs |
| Bulb included: | NO |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 5.1in(13cm) |
| Body Width - Diameter: | 11.8in(30cm)/15.7in(40cm)/19.7in(50cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























