
Simple Acrylic Living Room LED Ceiling Light
[Feature]
To complement the modern interior design, this sleek fixture features an acrylic shade and its elongated design diffuses soft LED lighting throughout the space while providing plenty of light for various events. Enhance your living room atmosphere with stylish and practical simple acrylic living room LED ceiling lights, perfect for creating a warm atmosphere.
Specifications
Size

| Diameter | D60/80/100/120/150/180/200cm |
|---|---|
| Height | H3.6cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Black, White |
| Product Material: | Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power: | 40W |
| Bulb Included: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
[Feature]
To complement the modern interior design, this sleek fixture features an acrylic shade and its elongated design diffuses soft LED lighting throughout the space while providing plenty of light for various events. Enhance your living room atmosphere with stylish and practical simple acrylic living room LED ceiling lights, perfect for creating a warm atmosphere.
Specifications
Size

| Diameter | D60/80/100/120/150/180/200cm |
|---|---|
| Height | H3.6cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Black, White |
| Product Material: | Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power: | 40W |
| Bulb Included: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $114.99
-65%$114.99
$40.25Description
[Feature]
To complement the modern interior design, this sleek fixture features an acrylic shade and its elongated design diffuses soft LED lighting throughout the space while providing plenty of light for various events. Enhance your living room atmosphere with stylish and practical simple acrylic living room LED ceiling lights, perfect for creating a warm atmosphere.
Specifications
Size

| Diameter | D60/80/100/120/150/180/200cm |
|---|---|
| Height | H3.6cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Black, White |
| Product Material: | Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power: | 40W |
| Bulb Included: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























