
Simple Acrylic Bedroom White LED Ceiling Light
[Feature]
Create a peaceful atmosphere in your bedroom with our ceiling lights. This minimalist light fixture combines elegance and functionality with a sleek acrylic shade that diffuses soft LED light throughout the room. This ceiling light is a stylish addition that seeks to calm the atmosphere and enhance comfort and aesthetics.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Size

| Diameter | D38cm/45cm/55cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | White |
| Product Material: | Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power: | Max 48W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bedroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
[Feature]
Create a peaceful atmosphere in your bedroom with our ceiling lights. This minimalist light fixture combines elegance and functionality with a sleek acrylic shade that diffuses soft LED light throughout the room. This ceiling light is a stylish addition that seeks to calm the atmosphere and enhance comfort and aesthetics.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Size

| Diameter | D38cm/45cm/55cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | White |
| Product Material: | Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power: | Max 48W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bedroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $168.99
-65%$168.99
$59.15Description
[Feature]
Create a peaceful atmosphere in your bedroom with our ceiling lights. This minimalist light fixture combines elegance and functionality with a sleek acrylic shade that diffuses soft LED light throughout the room. This ceiling light is a stylish addition that seeks to calm the atmosphere and enhance comfort and aesthetics.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Size

| Diameter | D38cm/45cm/55cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | White |
| Product Material: | Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power: | Max 48W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bedroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























