
Iron Art Living Room LED Ceiling Light
[Feature]
This delicate luminaire is in a modern minimalist style and its long strip shape provides bright lighting that emits a soft, warm light to create a comfortable and welcoming atmosphere in your living room and hallway. This ceiling light is made of high-quality materials and is durable, ensuring long-term durability and is a reliable choice.
Specifications
Size

| Diameter | D40/61/80/100/121cm |
|---|---|
| Height | H7cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Black gold/White gold |
| Product Material: | Iron |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power: | Max 18W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
[Feature]
This delicate luminaire is in a modern minimalist style and its long strip shape provides bright lighting that emits a soft, warm light to create a comfortable and welcoming atmosphere in your living room and hallway. This ceiling light is made of high-quality materials and is durable, ensuring long-term durability and is a reliable choice.
Specifications
Size

| Diameter | D40/61/80/100/121cm |
|---|---|
| Height | H7cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Black gold/White gold |
| Product Material: | Iron |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power: | Max 18W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $153.99
-65%$153.99
$53.90Description
[Feature]
This delicate luminaire is in a modern minimalist style and its long strip shape provides bright lighting that emits a soft, warm light to create a comfortable and welcoming atmosphere in your living room and hallway. This ceiling light is made of high-quality materials and is durable, ensuring long-term durability and is a reliable choice.
Specifications
Size

| Diameter | D40/61/80/100/121cm |
|---|---|
| Height | H7cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Black gold/White gold |
| Product Material: | Iron |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power: | Max 18W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























