
Contemporary Clear Glass Ball Hallway Ceiling Light
Elevate your hallway with our Contemporary Clear Glass Ball Hallway Ceiling Light. Crafted with modern sophistication, this fixture adds a touch of elegance to any space. Illuminate your hallway with style and clarity, creating a welcoming atmosphere for guests.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H26cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Color: | Smoke Grey/Blue/Clear |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Elevate your hallway with our Contemporary Clear Glass Ball Hallway Ceiling Light. Crafted with modern sophistication, this fixture adds a touch of elegance to any space. Illuminate your hallway with style and clarity, creating a welcoming atmosphere for guests.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H26cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Color: | Smoke Grey/Blue/Clear |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $136.99
-65%$136.99
$47.95Description
Elevate your hallway with our Contemporary Clear Glass Ball Hallway Ceiling Light. Crafted with modern sophistication, this fixture adds a touch of elegance to any space. Illuminate your hallway with style and clarity, creating a welcoming atmosphere for guests.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H26cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Color: | Smoke Grey/Blue/Clear |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
























