
Contemporary Mini Clear Ceiling Light
Elevate your space with our Contemporary Mini Clear Ceiling Light. Crafted with modern design and sleek lines, this fixture adds a touch of sophistication to any room. Illuminate your space with clarity and style, creating a welcoming ambiance. Upgrade your home decor with this statement piece.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D16cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Clear |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Elevate your space with our Contemporary Mini Clear Ceiling Light. Crafted with modern design and sleek lines, this fixture adds a touch of sophistication to any room. Illuminate your space with clarity and style, creating a welcoming ambiance. Upgrade your home decor with this statement piece.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D16cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Clear |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $141.99
-65%$141.99
$49.70Description
Elevate your space with our Contemporary Mini Clear Ceiling Light. Crafted with modern design and sleek lines, this fixture adds a touch of sophistication to any room. Illuminate your space with clarity and style, creating a welcoming ambiance. Upgrade your home decor with this statement piece.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D16cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Clear |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|























