
Contemporary Simplistic Star Shape Ceiling Lamp
Feature
Transform your space with contemporary elegance using our Simplistic Star Shape Ceiling Lamp. With its minimalist design and captivating star-shaped silhouette, this fixture adds a touch of modern sophistication to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H9.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Acryilc |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Light source: | LED |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Transform your space with contemporary elegance using our Simplistic Star Shape Ceiling Lamp. With its minimalist design and captivating star-shaped silhouette, this fixture adds a touch of modern sophistication to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H9.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Acryilc |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Light source: | LED |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $122.99
-65%$122.99
$43.05Description
Feature
Transform your space with contemporary elegance using our Simplistic Star Shape Ceiling Lamp. With its minimalist design and captivating star-shaped silhouette, this fixture adds a touch of modern sophistication to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H9.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Acryilc |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Light source: | LED |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























