
Modern Ceiling Light LED Creative Copper Ceiling Lamp
Elevate your living space to new heights of elegance with our Modern Crystal Ceiling Light, a brilliant and creative LED copper ceiling lamp. Crafted with precision and designed to impress, this exquisite lighting fixture combines the luxury of crystal with the timeless appeal of copper.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Copper,Acrylic |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-240V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | Yes |
| Kelvin Range: |
Three-color Changing Light |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 4.72 inch (3CM) |
| Body Width - Diameter: | 15.74 inch (40CM)/19.68 inch (50CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Elevate your living space to new heights of elegance with our Modern Crystal Ceiling Light, a brilliant and creative LED copper ceiling lamp. Crafted with precision and designed to impress, this exquisite lighting fixture combines the luxury of crystal with the timeless appeal of copper.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Copper,Acrylic |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-240V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | Yes |
| Kelvin Range: |
Three-color Changing Light |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 4.72 inch (3CM) |
| Body Width - Diameter: | 15.74 inch (40CM)/19.68 inch (50CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $169.99
-65%$169.99
$59.50Description
Elevate your living space to new heights of elegance with our Modern Crystal Ceiling Light, a brilliant and creative LED copper ceiling lamp. Crafted with precision and designed to impress, this exquisite lighting fixture combines the luxury of crystal with the timeless appeal of copper.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Copper,Acrylic |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-240V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | Yes |
| Kelvin Range: |
Three-color Changing Light |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 4.72 inch (3CM) |
| Body Width - Diameter: | 15.74 inch (40CM)/19.68 inch (50CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























