
Cream Retro Iron Aisle Ceiling Lamp
Embrace retro elegance with our Cream Retro Iron Aisle Ceiling Lamp. This stylish ceiling lamp features a timeless design crafted from high-quality iron, bringing a touch of nostalgia and sophistication to any space. Illuminate your surroundings with a warm and inviting glow, creating a charming ambiance.
LED Light Source-3 Color
The LED ceiling lights are featured with 3 color temperatures: (3000K/4000K/6000K) switchable, you can set your ideal color temperature ahead of before installing.

The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions
| Style A:Diameter | D30/20/39cm |
|---|---|
| Height | H8/13cm |
| Style B: Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Style C: Diameter | D39cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | Led |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Embrace retro elegance with our Cream Retro Iron Aisle Ceiling Lamp. This stylish ceiling lamp features a timeless design crafted from high-quality iron, bringing a touch of nostalgia and sophistication to any space. Illuminate your surroundings with a warm and inviting glow, creating a charming ambiance.
LED Light Source-3 Color
The LED ceiling lights are featured with 3 color temperatures: (3000K/4000K/6000K) switchable, you can set your ideal color temperature ahead of before installing.

The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions
| Style A:Diameter | D30/20/39cm |
|---|---|
| Height | H8/13cm |
| Style B: Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Style C: Diameter | D39cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | Led |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $117.99
-65%$117.99
$41.30Description
Embrace retro elegance with our Cream Retro Iron Aisle Ceiling Lamp. This stylish ceiling lamp features a timeless design crafted from high-quality iron, bringing a touch of nostalgia and sophistication to any space. Illuminate your surroundings with a warm and inviting glow, creating a charming ambiance.
LED Light Source-3 Color
The LED ceiling lights are featured with 3 color temperatures: (3000K/4000K/6000K) switchable, you can set your ideal color temperature ahead of before installing.

The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions
| Style A:Diameter | D30/20/39cm |
|---|---|
| Height | H8/13cm |
| Style B: Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Style C: Diameter | D39cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | Led |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
























