
Cream Round White Ceiling Light
Feature
Add a touch of sophistication to your space with our Cream Round White Ceiling Light. This pendant light features a contemporary round design in a neutral cream color, providing a versatile and elegant addition to any room. The white finish adds a clean and timeless aesthetic, while the pendant style enhances the visual appeal of your decor.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D13.7"(35cm) |
|---|---|
| Height | H4.3"(11cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Acrylic |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Add a touch of sophistication to your space with our Cream Round White Ceiling Light. This pendant light features a contemporary round design in a neutral cream color, providing a versatile and elegant addition to any room. The white finish adds a clean and timeless aesthetic, while the pendant style enhances the visual appeal of your decor.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D13.7"(35cm) |
|---|---|
| Height | H4.3"(11cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Acrylic |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $187.99
-65%$187.99
$65.80Description
Feature
Add a touch of sophistication to your space with our Cream Round White Ceiling Light. This pendant light features a contemporary round design in a neutral cream color, providing a versatile and elegant addition to any room. The white finish adds a clean and timeless aesthetic, while the pendant style enhances the visual appeal of your decor.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D13.7"(35cm) |
|---|---|
| Height | H4.3"(11cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Acrylic |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
























