
Creative Circle Iron LED Bedroom Ceiling Light
[Feature]
This light fixture seamlessly combines modern design with advanced LED technology to provide the perfect balance of style and function, ensuring that your space is both bright and energy efficient. Its unique round shape adds a touch of art to the bedroom decor and enhances the overall beauty of the space, making it an outstanding piece in your home.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Size

| Diameter | D57cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D57cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D85cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D105cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D105cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | White, Grey, Green |
| Product Material: | Iron, Wood |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power: | Max 75W |
| Bulb Included: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Suggest Room Size: | 5-10㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bedroom,Hallway,Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
[Feature]
This light fixture seamlessly combines modern design with advanced LED technology to provide the perfect balance of style and function, ensuring that your space is both bright and energy efficient. Its unique round shape adds a touch of art to the bedroom decor and enhances the overall beauty of the space, making it an outstanding piece in your home.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Size

| Diameter | D57cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D57cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D85cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D105cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D105cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | White, Grey, Green |
| Product Material: | Iron, Wood |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power: | Max 75W |
| Bulb Included: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Suggest Room Size: | 5-10㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bedroom,Hallway,Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $278.99
-65%$278.99
$97.65Description
[Feature]
This light fixture seamlessly combines modern design with advanced LED technology to provide the perfect balance of style and function, ensuring that your space is both bright and energy efficient. Its unique round shape adds a touch of art to the bedroom decor and enhances the overall beauty of the space, making it an outstanding piece in your home.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Size

| Diameter | D57cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D57cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D85cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D105cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D105cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | White, Grey, Green |
| Product Material: | Iron, Wood |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power: | Max 75W |
| Bulb Included: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Suggest Room Size: | 5-10㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bedroom,Hallway,Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























