
Creative Irregularly Flush Mount Ceiling Light
Feature
Add an artistic touch to your home with the Creative Irregularly Shaped Flush Mount Ceiling Light, a statement piece that combines modern design with functionality. This striking ceiling light features an abstract, asymmetrical silhouette that brings a sense of movement and creativity to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D22/30/40/50cm |
|---|---|
| Height | H4.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Lights |
| Product Material: | Silicone+Iron |
| Bulb Base: | LED |
| Lumens (lm): | 2400(D22cm)/2880(D30cm)/3680(D40cm)/4640(D50cm) |
| Wattage: | 30W(D22cm)/36W(D30cm)/46W(D40cm)/58W(D50cm) |
| Bulb Included: | NO |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bedroom, Hallway, Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Add an artistic touch to your home with the Creative Irregularly Shaped Flush Mount Ceiling Light, a statement piece that combines modern design with functionality. This striking ceiling light features an abstract, asymmetrical silhouette that brings a sense of movement and creativity to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D22/30/40/50cm |
|---|---|
| Height | H4.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Lights |
| Product Material: | Silicone+Iron |
| Bulb Base: | LED |
| Lumens (lm): | 2400(D22cm)/2880(D30cm)/3680(D40cm)/4640(D50cm) |
| Wattage: | 30W(D22cm)/36W(D30cm)/46W(D40cm)/58W(D50cm) |
| Bulb Included: | NO |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bedroom, Hallway, Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $129.99
-65%$129.99
$45.50Description
Feature
Add an artistic touch to your home with the Creative Irregularly Shaped Flush Mount Ceiling Light, a statement piece that combines modern design with functionality. This striking ceiling light features an abstract, asymmetrical silhouette that brings a sense of movement and creativity to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D22/30/40/50cm |
|---|---|
| Height | H4.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Lights |
| Product Material: | Silicone+Iron |
| Bulb Base: | LED |
| Lumens (lm): | 2400(D22cm)/2880(D30cm)/3680(D40cm)/4640(D50cm) |
| Wattage: | 30W(D22cm)/36W(D30cm)/46W(D40cm)/58W(D50cm) |
| Bulb Included: | NO |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bedroom, Hallway, Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























