
Cute Creamy Yellow Round LED Ceiling Light
Feature
Add a touch of whimsy and warmth to your home with the Cute Creamy Yellow Round LED Ceiling Light. Featuring a soft, creamy yellow shade and a sleek round design, this light is perfect for nurseries, kids' rooms, or modern minimalist spaces.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Iron+Acrylic |
| Indoor or Outdoor: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 10-15㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Bulb Base type: | LED |
| Light bulb included: | YES |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 30/40/50 |
| Height (cm): | 8 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Wattage: | 18W |
| Lumens (lm): | 1440 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
Add a touch of whimsy and warmth to your home with the Cute Creamy Yellow Round LED Ceiling Light. Featuring a soft, creamy yellow shade and a sleek round design, this light is perfect for nurseries, kids' rooms, or modern minimalist spaces.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Iron+Acrylic |
| Indoor or Outdoor: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 10-15㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Bulb Base type: | LED |
| Light bulb included: | YES |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 30/40/50 |
| Height (cm): | 8 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Wattage: | 18W |
| Lumens (lm): | 1440 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $126.99
-65%$126.99
$44.45Description
Feature
Add a touch of whimsy and warmth to your home with the Cute Creamy Yellow Round LED Ceiling Light. Featuring a soft, creamy yellow shade and a sleek round design, this light is perfect for nurseries, kids' rooms, or modern minimalist spaces.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Iron+Acrylic |
| Indoor or Outdoor: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 10-15㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Bulb Base type: | LED |
| Light bulb included: | YES |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 30/40/50 |
| Height (cm): | 8 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Wattage: | 18W |
| Lumens (lm): | 1440 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























