
French Cream White Led Ceiling Light
Illuminate your space with timeless elegance using our French Cream White LED Ceiling Light. Designed to seamlessly blend with any interior style, this ceiling light combines classic charm with modern functionality.
3-Color Light

The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D38/48cm |
|---|---|
| Height | H8cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood+Acrylic |
| Color: | Walnut |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Kevin Range: | Three-color Changing |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Illuminate your space with timeless elegance using our French Cream White LED Ceiling Light. Designed to seamlessly blend with any interior style, this ceiling light combines classic charm with modern functionality.
3-Color Light

The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D38/48cm |
|---|---|
| Height | H8cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood+Acrylic |
| Color: | Walnut |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Kevin Range: | Three-color Changing |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $107.99
-65%$107.99
$37.80Description
Illuminate your space with timeless elegance using our French Cream White LED Ceiling Light. Designed to seamlessly blend with any interior style, this ceiling light combines classic charm with modern functionality.
3-Color Light

The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D38/48cm |
|---|---|
| Height | H8cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood+Acrylic |
| Color: | Walnut |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Kevin Range: | Three-color Changing |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
























