
French Creamy Glass Stained Ceiling Light
Add timeless elegance to your space with the French Creamy Glass Stained Pendant Light. This exquisite pendant light features a beautifully crafted creamy glass shade, enriched with intricate stained glass detailing that evokes a classic French charm.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H21cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Glass |
| Color: | White, Green, Orange |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Add timeless elegance to your space with the French Creamy Glass Stained Pendant Light. This exquisite pendant light features a beautifully crafted creamy glass shade, enriched with intricate stained glass detailing that evokes a classic French charm.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H21cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Glass |
| Color: | White, Green, Orange |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $129.99
-65%$129.99
$45.50Description
Add timeless elegance to your space with the French Creamy Glass Stained Pendant Light. This exquisite pendant light features a beautifully crafted creamy glass shade, enriched with intricate stained glass detailing that evokes a classic French charm.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H21cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Glass |
| Color: | White, Green, Orange |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























