
French Simple Glass Ceiling Lamps
Experience the epitome of chic simplicity with our French Simple Glass Ceiling Lamps. Infuse your space with a touch of French elegance through these minimalist yet stylish fixtures. Elevate your interior decor effortlessly with the perfect fusion of French charm and contemporary simplicity.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Glass |
| Bulb Base: | LED(36W) |
| Kelvin Range: | Three-color changing light |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 5.9in (15CM) |
| Body Width - Diameter: | 12.6in (32CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Experience the epitome of chic simplicity with our French Simple Glass Ceiling Lamps. Infuse your space with a touch of French elegance through these minimalist yet stylish fixtures. Elevate your interior decor effortlessly with the perfect fusion of French charm and contemporary simplicity.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Glass |
| Bulb Base: | LED(36W) |
| Kelvin Range: | Three-color changing light |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 5.9in (15CM) |
| Body Width - Diameter: | 12.6in (32CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $156.99
-65%$156.99
$54.95Description
Experience the epitome of chic simplicity with our French Simple Glass Ceiling Lamps. Infuse your space with a touch of French elegance through these minimalist yet stylish fixtures. Elevate your interior decor effortlessly with the perfect fusion of French charm and contemporary simplicity.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Glass |
| Bulb Base: | LED(36W) |
| Kelvin Range: | Three-color changing light |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 5.9in (15CM) |
| Body Width - Diameter: | 12.6in (32CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























