
Geometry Ring LED Luxury Ceiling Light
Feature
Elevate your interior with the sophisticated Geometry Ring LED Luxury Ceiling Light. This exquisite lighting fixture combines modern elegance with cutting-edge LED technology, creating a stunning centerpiece that enhances any upscale living space.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Living Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 8cm (3.14 inch) |
| Body Width - Diameter: |
20cm/30cm(7.87/11.81 inch) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
Elevate your interior with the sophisticated Geometry Ring LED Luxury Ceiling Light. This exquisite lighting fixture combines modern elegance with cutting-edge LED technology, creating a stunning centerpiece that enhances any upscale living space.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Living Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 8cm (3.14 inch) |
| Body Width - Diameter: |
20cm/30cm(7.87/11.81 inch) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $139.99
-65%$139.99
$49.00Description
Feature
Elevate your interior with the sophisticated Geometry Ring LED Luxury Ceiling Light. This exquisite lighting fixture combines modern elegance with cutting-edge LED technology, creating a stunning centerpiece that enhances any upscale living space.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Living Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 8cm (3.14 inch) |
| Body Width - Diameter: |
20cm/30cm(7.87/11.81 inch) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























