
Gold Vintage Round Flush Mount Ceiling Light
Feature
Illuminate your space with timeless elegance and a touch of sophistication with our Gold Vintage Round Flush Mount Ceiling Light. Crafted with a classic round silhouette, this fixture features a luxurious brushed gold finish that adds a warm, inviting glow to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D16/34/40/50cm |
|---|---|
| Height | H7cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Lights |
| Product Material: | Aluminum |
| Bulb Base: | LED |
| Lumens (lm): | 1920(D16/34cm)/2880(D40cm)/3840(D50cm) |
| Wattage: | 24W(D16/34cm)/36W(D40cm)/48W(D50cm) |
| Bulb Included: | NO |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bedroom, Hallway, Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Illuminate your space with timeless elegance and a touch of sophistication with our Gold Vintage Round Flush Mount Ceiling Light. Crafted with a classic round silhouette, this fixture features a luxurious brushed gold finish that adds a warm, inviting glow to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D16/34/40/50cm |
|---|---|
| Height | H7cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Lights |
| Product Material: | Aluminum |
| Bulb Base: | LED |
| Lumens (lm): | 1920(D16/34cm)/2880(D40cm)/3840(D50cm) |
| Wattage: | 24W(D16/34cm)/36W(D40cm)/48W(D50cm) |
| Bulb Included: | NO |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bedroom, Hallway, Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $99.99
-65%$99.99
$35.00Description
Feature
Illuminate your space with timeless elegance and a touch of sophistication with our Gold Vintage Round Flush Mount Ceiling Light. Crafted with a classic round silhouette, this fixture features a luxurious brushed gold finish that adds a warm, inviting glow to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D16/34/40/50cm |
|---|---|
| Height | H7cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Lights |
| Product Material: | Aluminum |
| Bulb Base: | LED |
| Lumens (lm): | 1920(D16/34cm)/2880(D40cm)/3840(D50cm) |
| Wattage: | 24W(D16/34cm)/36W(D40cm)/48W(D50cm) |
| Bulb Included: | NO |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bedroom, Hallway, Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























