
Hollow Nordic Pentagon LED Ceiling Light
Introducing the Hollow Nordic Pentagon LED Ceiling Light, a sophisticated and modern lighting solution that brings a touch of elegance to any room. This ceiling light features a unique pentagon shape with a hollow design, inspired by minimalist Nordic aesthetics.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D50cm |
|---|---|
| Height | H4cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Aluminum+Silicone |
| Color: | Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing the Hollow Nordic Pentagon LED Ceiling Light, a sophisticated and modern lighting solution that brings a touch of elegance to any room. This ceiling light features a unique pentagon shape with a hollow design, inspired by minimalist Nordic aesthetics.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D50cm |
|---|---|
| Height | H4cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Aluminum+Silicone |
| Color: | Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $121.99
-65%$121.99
$42.70Description
Introducing the Hollow Nordic Pentagon LED Ceiling Light, a sophisticated and modern lighting solution that brings a touch of elegance to any room. This ceiling light features a unique pentagon shape with a hollow design, inspired by minimalist Nordic aesthetics.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D50cm |
|---|---|
| Height | H4cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Aluminum+Silicone |
| Color: | Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























