
Imaginative LED Cloudscape Ceiling Light
Introduce an ethereal touch to your space with our Imaginative LED Cloudscape Ceiling Light. Crafted to mimic the dreamy allure of a cloud-filled sky, this fixture transforms any room into a realm of whimsy and wonder. Illuminate your space with soft, ambient light that creates a mesmerizing atmosphere reminiscent of a tranquil sky.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D19.69in(50cm)/25.59in(65cm) |
|---|---|
| Height | H2.36in(6cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood+Acrylic |
| Color: | White,Green,Yellow,Pink |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Introduce an ethereal touch to your space with our Imaginative LED Cloudscape Ceiling Light. Crafted to mimic the dreamy allure of a cloud-filled sky, this fixture transforms any room into a realm of whimsy and wonder. Illuminate your space with soft, ambient light that creates a mesmerizing atmosphere reminiscent of a tranquil sky.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D19.69in(50cm)/25.59in(65cm) |
|---|---|
| Height | H2.36in(6cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood+Acrylic |
| Color: | White,Green,Yellow,Pink |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $212.99
-65%$212.99
$74.55Description
Introduce an ethereal touch to your space with our Imaginative LED Cloudscape Ceiling Light. Crafted to mimic the dreamy allure of a cloud-filled sky, this fixture transforms any room into a realm of whimsy and wonder. Illuminate your space with soft, ambient light that creates a mesmerizing atmosphere reminiscent of a tranquil sky.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D19.69in(50cm)/25.59in(65cm) |
|---|---|
| Height | H2.36in(6cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood+Acrylic |
| Color: | White,Green,Yellow,Pink |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
























