
Industrial Cement Flush Mount Ceiling Light
Introducing our Industrial Cement Flush Mount Ceiling Light, a rugged yet stylish lighting fixture designed to bring industrial charm to your living space. Crafted with durability and character in mind, this ceiling light features a sturdy cement construction that adds a touch of raw sophistication to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D46cm |
|---|---|
| Height | H8cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Cement, Acrylic |
| Color: | Khaki, Grey, Beige |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Kelvin Range: | Three-Color Changing |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Introducing our Industrial Cement Flush Mount Ceiling Light, a rugged yet stylish lighting fixture designed to bring industrial charm to your living space. Crafted with durability and character in mind, this ceiling light features a sturdy cement construction that adds a touch of raw sophistication to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D46cm |
|---|---|
| Height | H8cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Cement, Acrylic |
| Color: | Khaki, Grey, Beige |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Kelvin Range: | Three-Color Changing |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $253.99
-65%$253.99
$88.90Description
Introducing our Industrial Cement Flush Mount Ceiling Light, a rugged yet stylish lighting fixture designed to bring industrial charm to your living space. Crafted with durability and character in mind, this ceiling light features a sturdy cement construction that adds a touch of raw sophistication to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D46cm |
|---|---|
| Height | H8cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Cement, Acrylic |
| Color: | Khaki, Grey, Beige |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Kelvin Range: | Three-Color Changing |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|























