
Iron Art Living Room Brown Ceiling Light
[Feature]
Wrought iron living room Brown ceiling light, a masterpiece of craftsmanship and design, elevates your living space. Made of solid iron with an intricate brown finish, this ceiling light takes on a petal shape that complements a variety of interior styles. Intricate iron work creates fascinating light and shadow, adding depth and atmosphere to any room.
Specifications
Size

| Diameter | D31cm |
|---|---|
| Height | H15cm |

| Diameter | D22cm |
|---|---|
| Height | H13.5cm |

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H12.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Brown |
| Product Material: | Iron |
| Light source: | E27*1 or G9*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
[Feature]
Wrought iron living room Brown ceiling light, a masterpiece of craftsmanship and design, elevates your living space. Made of solid iron with an intricate brown finish, this ceiling light takes on a petal shape that complements a variety of interior styles. Intricate iron work creates fascinating light and shadow, adding depth and atmosphere to any room.
Specifications
Size

| Diameter | D31cm |
|---|---|
| Height | H15cm |

| Diameter | D22cm |
|---|---|
| Height | H13.5cm |

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H12.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Brown |
| Product Material: | Iron |
| Light source: | E27*1 or G9*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $236.99
-65%$236.99
$82.95Description
[Feature]
Wrought iron living room Brown ceiling light, a masterpiece of craftsmanship and design, elevates your living space. Made of solid iron with an intricate brown finish, this ceiling light takes on a petal shape that complements a variety of interior styles. Intricate iron work creates fascinating light and shadow, adding depth and atmosphere to any room.
Specifications
Size

| Diameter | D31cm |
|---|---|
| Height | H15cm |

| Diameter | D22cm |
|---|---|
| Height | H13.5cm |

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H12.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Brown |
| Product Material: | Iron |
| Light source: | E27*1 or G9*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























