
Luxury Crystal Chrome Flush Ceiling Light
Feature
Elevate your space with our Luxury Crystal Chrome Flush Ceiling Light, a beacon of opulence and modern sophistication. Perfect for those who seek a touch of glamour, the Luxury Crystal Chrome Flush Ceiling Light transcends mere lighting – it becomes a statement piece, transforming your space into a haven of refined elegance.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Stainless Steel + Crystal |
| Bulb Base: | E14 |
| Bulb included: | NO |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 7.1in(18cm) |
| Body Width - Diameter: | 19.68in(50cm)/23.6in(60cm)/31.5in(80cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Elevate your space with our Luxury Crystal Chrome Flush Ceiling Light, a beacon of opulence and modern sophistication. Perfect for those who seek a touch of glamour, the Luxury Crystal Chrome Flush Ceiling Light transcends mere lighting – it becomes a statement piece, transforming your space into a haven of refined elegance.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Stainless Steel + Crystal |
| Bulb Base: | E14 |
| Bulb included: | NO |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 7.1in(18cm) |
| Body Width - Diameter: | 19.68in(50cm)/23.6in(60cm)/31.5in(80cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $582.99
-65%$582.99
$204.05Description
Feature
Elevate your space with our Luxury Crystal Chrome Flush Ceiling Light, a beacon of opulence and modern sophistication. Perfect for those who seek a touch of glamour, the Luxury Crystal Chrome Flush Ceiling Light transcends mere lighting – it becomes a statement piece, transforming your space into a haven of refined elegance.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Stainless Steel + Crystal |
| Bulb Base: | E14 |
| Bulb included: | NO |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 7.1in(18cm) |
| Body Width - Diameter: | 19.68in(50cm)/23.6in(60cm)/31.5in(80cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























