
Luxury Fancy Glass Ceiling Hallway Light
Elevate your hallway with our Luxury Fancy Glass Ceiling Hallway Light. Crafted with exquisite detail and opulent materials, this fixture adds a touch of sophistication to any space. Illuminate your hallway with style and elegance, creating a luxurious ambiance for guests.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D24cm |
|---|---|
| Height | H17cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass |
| Color: | Gold/Silver/Black+Clear |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E26*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Elevate your hallway with our Luxury Fancy Glass Ceiling Hallway Light. Crafted with exquisite detail and opulent materials, this fixture adds a touch of sophistication to any space. Illuminate your hallway with style and elegance, creating a luxurious ambiance for guests.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D24cm |
|---|---|
| Height | H17cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass |
| Color: | Gold/Silver/Black+Clear |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E26*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $135.99
-65%$135.99
$47.60Description
Elevate your hallway with our Luxury Fancy Glass Ceiling Hallway Light. Crafted with exquisite detail and opulent materials, this fixture adds a touch of sophistication to any space. Illuminate your hallway with style and elegance, creating a luxurious ambiance for guests.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D24cm |
|---|---|
| Height | H17cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass |
| Color: | Gold/Silver/Black+Clear |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E26*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
























