
Marble White Flush Mount Ceiling Light
Introducing our Marble White Flush Mount Ceiling Light, a sleek and sophisticated lighting fixture designed to enhance the ambiance of your living space. Crafted with elegance and modernity in mind, this ceiling light features a clean and minimalist design with a white marble finish.
Specifications
Size

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D40cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D50cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Marble/Artificial Marble |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Marble White Flush Mount Ceiling Light, a sleek and sophisticated lighting fixture designed to enhance the ambiance of your living space. Crafted with elegance and modernity in mind, this ceiling light features a clean and minimalist design with a white marble finish.
Specifications
Size

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D40cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D50cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Marble/Artificial Marble |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $251.99
-65%$251.99
$88.20Description
Introducing our Marble White Flush Mount Ceiling Light, a sleek and sophisticated lighting fixture designed to enhance the ambiance of your living space. Crafted with elegance and modernity in mind, this ceiling light features a clean and minimalist design with a white marble finish.
Specifications
Size

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D40cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D50cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Marble/Artificial Marble |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























