
Medieval Copper Geometry Ceiling Hallway Light
Elevate your hallway with our Medieval Copper Geometry Ceiling Hallway Light. Crafted with intricate geometric designs and a rustic copper finish, this fixture adds a touch of medieval charm to any space. Illuminate your hallway with style and sophistication, creating a captivating ambiance for guests.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D28cm |
|---|---|
| Height | H21cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass+Brass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Elevate your hallway with our Medieval Copper Geometry Ceiling Hallway Light. Crafted with intricate geometric designs and a rustic copper finish, this fixture adds a touch of medieval charm to any space. Illuminate your hallway with style and sophistication, creating a captivating ambiance for guests.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D28cm |
|---|---|
| Height | H21cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass+Brass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $183.99
-65%$183.99
$64.40Description
Elevate your hallway with our Medieval Copper Geometry Ceiling Hallway Light. Crafted with intricate geometric designs and a rustic copper finish, this fixture adds a touch of medieval charm to any space. Illuminate your hallway with style and sophistication, creating a captivating ambiance for guests.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D28cm |
|---|---|
| Height | H21cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass+Brass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|























