
Mid-Century Elegance Tassel Semi-Flush Mount Ceiling Lamp
Feature
Introducing our Mid-Century Elegance Tassel Semi-Flush Mount Ceiling Lamp, a stunning addition to elevate any space with its timeless charm. Crafted with exquisite tassel detailing and classic mid-century design elements, this ceiling lamp exudes vintage elegance and sophistication.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm/25cm/30cm |
|---|---|
| Height | 14.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron,Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Light source: | G9 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Introducing our Mid-Century Elegance Tassel Semi-Flush Mount Ceiling Lamp, a stunning addition to elevate any space with its timeless charm. Crafted with exquisite tassel detailing and classic mid-century design elements, this ceiling lamp exudes vintage elegance and sophistication.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm/25cm/30cm |
|---|---|
| Height | 14.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron,Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Light source: | G9 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $147.99
-65%$147.99
$51.80Description
Feature
Introducing our Mid-Century Elegance Tassel Semi-Flush Mount Ceiling Lamp, a stunning addition to elevate any space with its timeless charm. Crafted with exquisite tassel detailing and classic mid-century design elements, this ceiling lamp exudes vintage elegance and sophistication.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm/25cm/30cm |
|---|---|
| Height | 14.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron,Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Light source: | G9 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























