
Minimalist Bowl Shaped Metal Ceiling Light
Feature
Discover the essence of simplicity with our Minimalist Bowl Shaped Metal Ceiling Light. Crafted with sleek metal design, this ceiling light embodies minimalist elegance.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D22cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Light source: | G9*1 |
| Max Wattage: | 9W |
| Bulb Included: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Discover the essence of simplicity with our Minimalist Bowl Shaped Metal Ceiling Light. Crafted with sleek metal design, this ceiling light embodies minimalist elegance.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D22cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Light source: | G9*1 |
| Max Wattage: | 9W |
| Bulb Included: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $155.99
-65%$155.99
$54.60Description
Feature
Discover the essence of simplicity with our Minimalist Bowl Shaped Metal Ceiling Light. Crafted with sleek metal design, this ceiling light embodies minimalist elegance.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D22cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Light source: | G9*1 |
| Max Wattage: | 9W |
| Bulb Included: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























