
Minimalist Circular Copper LED Ceiling Lamp For Living Room
Feature
With its sleek design and energy efficient LED lights, this lamp will provide a warm and inviting atmosphere while reducing your energy consumption. Perfect for modern and minimalist decor styles.
Specifications
Size

| Diameter | D40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Cooper,Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-15㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 32/42/52W |
| Lumens (lm): | 2560/3360/4160 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 30/40/50 |
| Height (cm): | 2.5 |
| Net weight (kg): | 0.8/1.1/1.2 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Feature
With its sleek design and energy efficient LED lights, this lamp will provide a warm and inviting atmosphere while reducing your energy consumption. Perfect for modern and minimalist decor styles.
Specifications
Size

| Diameter | D40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Cooper,Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-15㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 32/42/52W |
| Lumens (lm): | 2560/3360/4160 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 30/40/50 |
| Height (cm): | 2.5 |
| Net weight (kg): | 0.8/1.1/1.2 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Description
Feature
With its sleek design and energy efficient LED lights, this lamp will provide a warm and inviting atmosphere while reducing your energy consumption. Perfect for modern and minimalist decor styles.
Specifications
Size

| Diameter | D40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Cooper,Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-15㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 32/42/52W |
| Lumens (lm): | 2560/3360/4160 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 30/40/50 |
| Height (cm): | 2.5 |
| Net weight (kg): | 0.8/1.1/1.2 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























