
Minimalist Round Acrylic Living Room Ceiling Light
Feature
Illuminate your living space with elegance using our Minimalist Round Acrylic Living Room Ceiling Light. Crafted with simplicity in mind, this fixture features a sleek round design and premium acrylic material, adding a touch of modernity to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D40/50cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D40/50cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Acrylic+Aluminum |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | Led |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Illuminate your living space with elegance using our Minimalist Round Acrylic Living Room Ceiling Light. Crafted with simplicity in mind, this fixture features a sleek round design and premium acrylic material, adding a touch of modernity to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D40/50cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D40/50cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Acrylic+Aluminum |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | Led |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $221.99
-65%$221.99
$77.70Description
Feature
Illuminate your living space with elegance using our Minimalist Round Acrylic Living Room Ceiling Light. Crafted with simplicity in mind, this fixture features a sleek round design and premium acrylic material, adding a touch of modernity to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D40/50cm |
|---|---|
| Height | H5cm |

| Diameter | D40/50cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Acrylic+Aluminum |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | Led |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























