
Minimalist Round Brown LED Bedroom Ceiling Lamp
Feature
With LED technology, it provides bright and energy-efficient lighting. Its minimalist style adds a touch of sophistication to any room. Upgrade your bedroom's lighting with this functional and stylish lamp.
Specifications
Size

| Diameter | D40/50cm |
|---|---|
| Height | H6cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Aluminum,Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 10-20㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 36/42W |
| Lumens (lm): | 2880/3360 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 40/50 |
| Height (cm): | 6 |
| Net weight (kg): | 1.2/1.4 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Feature
With LED technology, it provides bright and energy-efficient lighting. Its minimalist style adds a touch of sophistication to any room. Upgrade your bedroom's lighting with this functional and stylish lamp.
Specifications
Size

| Diameter | D40/50cm |
|---|---|
| Height | H6cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Aluminum,Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 10-20㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 36/42W |
| Lumens (lm): | 2880/3360 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 40/50 |
| Height (cm): | 6 |
| Net weight (kg): | 1.2/1.4 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Description
Feature
With LED technology, it provides bright and energy-efficient lighting. Its minimalist style adds a touch of sophistication to any room. Upgrade your bedroom's lighting with this functional and stylish lamp.
Specifications
Size

| Diameter | D40/50cm |
|---|---|
| Height | H6cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Aluminum,Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 10-20㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 36/42W |
| Lumens (lm): | 2880/3360 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 40/50 |
| Height (cm): | 6 |
| Net weight (kg): | 1.2/1.4 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























