
Minimalist Ultra-thin Adjustable Round Ceiling Light
Illuminate your space with sophistication and style using our Minimalist Ultra-thin Adjustable Round Ceiling Light. Sleek, slender design meets customizable brightness, making it the perfect choice for modern interiors.

The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Aluminum+Iron |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Wattage: | 36W,50W,62W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 1.6in(5cm) |
| Body Width - Diameter: | 11.8 in(30cm)/15.7 in(40cm)/19.7 in(50cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Illuminate your space with sophistication and style using our Minimalist Ultra-thin Adjustable Round Ceiling Light. Sleek, slender design meets customizable brightness, making it the perfect choice for modern interiors.

The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Aluminum+Iron |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Wattage: | 36W,50W,62W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 1.6in(5cm) |
| Body Width - Diameter: | 11.8 in(30cm)/15.7 in(40cm)/19.7 in(50cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $113.99
-65%$113.99
$39.90Description
Illuminate your space with sophistication and style using our Minimalist Ultra-thin Adjustable Round Ceiling Light. Sleek, slender design meets customizable brightness, making it the perfect choice for modern interiors.

The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Aluminum+Iron |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Wattage: | 36W,50W,62W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 1.6in(5cm) |
| Body Width - Diameter: | 11.8 in(30cm)/15.7 in(40cm)/19.7 in(50cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
























