
Minimalist White Metal Round Ceiling Light
Feature
Elevate your living space with the sleek and modern Minimalist White Metal Round Ceiling Light. This stylish ceiling fixture features a clean, round design and durable metal construction, making it perfect for contemporary bedrooms, living rooms, or hallways.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D29cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal + Glass |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | NO |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room, Hallway |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Elevate your living space with the sleek and modern Minimalist White Metal Round Ceiling Light. This stylish ceiling fixture features a clean, round design and durable metal construction, making it perfect for contemporary bedrooms, living rooms, or hallways.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D29cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal + Glass |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | NO |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room, Hallway |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $149.99
-65%$149.99
$52.50Description
Feature
Elevate your living space with the sleek and modern Minimalist White Metal Round Ceiling Light. This stylish ceiling fixture features a clean, round design and durable metal construction, making it perfect for contemporary bedrooms, living rooms, or hallways.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D29cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal + Glass |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | NO |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room, Hallway |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























