
Minimalist Wood Multi-Heads White Ceiling Light
Discover the perfect blend of simplicity and sophistication with our Minimalist Wood Multi-Heads White Ceiling Light. Crafted with minimalist elegance in mind, this fixture features multiple white heads suspended from a sleek wooden frame, creating a modern and understated aesthetic.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15.75in(40cm) |
|---|---|
| Height | H7.09in(18cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood+Glass |
| Color: | Walnut,Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*3/E27*5 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bedroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Discover the perfect blend of simplicity and sophistication with our Minimalist Wood Multi-Heads White Ceiling Light. Crafted with minimalist elegance in mind, this fixture features multiple white heads suspended from a sleek wooden frame, creating a modern and understated aesthetic.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15.75in(40cm) |
|---|---|
| Height | H7.09in(18cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood+Glass |
| Color: | Walnut,Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*3/E27*5 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bedroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $257.99
-65%$257.99
$90.30Description
Discover the perfect blend of simplicity and sophistication with our Minimalist Wood Multi-Heads White Ceiling Light. Crafted with minimalist elegance in mind, this fixture features multiple white heads suspended from a sleek wooden frame, creating a modern and understated aesthetic.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15.75in(40cm) |
|---|---|
| Height | H7.09in(18cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood+Glass |
| Color: | Walnut,Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*3/E27*5 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bedroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
























