
Modern 1-Light Black Hallway Ceiling Light
Feature
Illuminate your hallway with modern elegance using our 1-Light Black Hallway Ceiling Light. Sleek design meets functionality, casting a gentle glow while adding a contemporary touch to any space.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Shade Material | Crystal |
| Fixture Material | Brass |
| Net Weight (kg) | 1.5kg |
| Light source: | E27/E26 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Wattage: | 5W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 6.69 (17cm) |
| Body Width - Diameter: | 5.11 inch (13cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Illuminate your hallway with modern elegance using our 1-Light Black Hallway Ceiling Light. Sleek design meets functionality, casting a gentle glow while adding a contemporary touch to any space.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Shade Material | Crystal |
| Fixture Material | Brass |
| Net Weight (kg) | 1.5kg |
| Light source: | E27/E26 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Wattage: | 5W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 6.69 (17cm) |
| Body Width - Diameter: | 5.11 inch (13cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $69.99
-65%$69.99
$24.50Description
Feature
Illuminate your hallway with modern elegance using our 1-Light Black Hallway Ceiling Light. Sleek design meets functionality, casting a gentle glow while adding a contemporary touch to any space.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Shade Material | Crystal |
| Fixture Material | Brass |
| Net Weight (kg) | 1.5kg |
| Light source: | E27/E26 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Wattage: | 5W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 6.69 (17cm) |
| Body Width - Diameter: | 5.11 inch (13cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























