
Modern Artistic Metal Round LED Ceiling Light
Feature
Immerse your space in modern artistry with our Modern Artistic Metal Round LED Ceiling Light. This ceiling light features a unique and contemporary design, adding a touch of sophistication to your interior. Illuminate your room with the energy-efficient LED glow, creating a dynamic ambiance.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Acrylic |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Bulb Base: | LED |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 2.36in(6cm) |
| Body Width - Diameter: | 419.69in(50cm)/23.6in(60cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Immerse your space in modern artistry with our Modern Artistic Metal Round LED Ceiling Light. This ceiling light features a unique and contemporary design, adding a touch of sophistication to your interior. Illuminate your room with the energy-efficient LED glow, creating a dynamic ambiance.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Acrylic |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Bulb Base: | LED |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 2.36in(6cm) |
| Body Width - Diameter: | 419.69in(50cm)/23.6in(60cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $218.99
-65%$218.99
$76.65Description
Feature
Immerse your space in modern artistry with our Modern Artistic Metal Round LED Ceiling Light. This ceiling light features a unique and contemporary design, adding a touch of sophistication to your interior. Illuminate your room with the energy-efficient LED glow, creating a dynamic ambiance.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Acrylic |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Bulb Base: | LED |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 2.36in(6cm) |
| Body Width - Diameter: | 419.69in(50cm)/23.6in(60cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























