
Modern Circle Gold Crystal Ceiling Light
Feature
Adorn your space with opulence using our Modern Circle Gold Crystal Ceiling Light. This ceiling light showcases a circular design with gold accents and crystal embellishments, creating a luxurious and contemporary aesthetic.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Stainless Steel + Crystal |
| Bulb Base: | Led |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 4.72in(12cm) |
| Body Width - Diameter: | 15.75in(40cm)/19.69in(50cm)/23.62in(60cm)/31.5in(80cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Adorn your space with opulence using our Modern Circle Gold Crystal Ceiling Light. This ceiling light showcases a circular design with gold accents and crystal embellishments, creating a luxurious and contemporary aesthetic.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Stainless Steel + Crystal |
| Bulb Base: | Led |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 4.72in(12cm) |
| Body Width - Diameter: | 15.75in(40cm)/19.69in(50cm)/23.62in(60cm)/31.5in(80cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $221.99
-65%$221.99
$77.70Description
Feature
Adorn your space with opulence using our Modern Circle Gold Crystal Ceiling Light. This ceiling light showcases a circular design with gold accents and crystal embellishments, creating a luxurious and contemporary aesthetic.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Stainless Steel + Crystal |
| Bulb Base: | Led |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 4.72in(12cm) |
| Body Width - Diameter: | 15.75in(40cm)/19.69in(50cm)/23.62in(60cm)/31.5in(80cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























