
Modern Luxury Glass Hallway Ceiling Light
The same series of products, click on the picture to learn more

Feature
Elevate your hallway with modern luxury using our Glass Hallway Ceiling Light. Crafted with exquisite detail and premium materials, this sleek fixture adds a touch of sophistication to any space.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + glass |
| Bulb Base: | E27/E26 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | NO |
| Number of Lights: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 6.29 inch (16CM) |
| Body Width - Diameter: |
6.29 inch(16CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
The same series of products, click on the picture to learn more

Feature
Elevate your hallway with modern luxury using our Glass Hallway Ceiling Light. Crafted with exquisite detail and premium materials, this sleek fixture adds a touch of sophistication to any space.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + glass |
| Bulb Base: | E27/E26 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | NO |
| Number of Lights: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 6.29 inch (16CM) |
| Body Width - Diameter: |
6.29 inch(16CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $69.99
-65%$69.99
$24.50Description
The same series of products, click on the picture to learn more

Feature
Elevate your hallway with modern luxury using our Glass Hallway Ceiling Light. Crafted with exquisite detail and premium materials, this sleek fixture adds a touch of sophistication to any space.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + glass |
| Bulb Base: | E27/E26 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | NO |
| Number of Lights: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 6.29 inch (16CM) |
| Body Width - Diameter: |
6.29 inch(16CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























