
Modern Metal Flat Panel LED Ceiling Light
Feature
Illuminate your space with modern sophistication using our Modern Metal Flat Panel LED Ceiling Light. Crafted with sleek metal design and efficient LED technology, this ceiling light offers both style and functionality.
The same series of products, click on the picture to learn more
SpecificationsDimensions

| Diameter | D13.78in(35cm)/18.9in(48cm)/21.65in(55cm) |
|---|---|
| Height | H3.94in(10cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Acrylic |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | Led |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Illuminate your space with modern sophistication using our Modern Metal Flat Panel LED Ceiling Light. Crafted with sleek metal design and efficient LED technology, this ceiling light offers both style and functionality.
The same series of products, click on the picture to learn more
SpecificationsDimensions

| Diameter | D13.78in(35cm)/18.9in(48cm)/21.65in(55cm) |
|---|---|
| Height | H3.94in(10cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Acrylic |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | Led |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $179.99
-65%$179.99
$63.00Description
Feature
Illuminate your space with modern sophistication using our Modern Metal Flat Panel LED Ceiling Light. Crafted with sleek metal design and efficient LED technology, this ceiling light offers both style and functionality.
The same series of products, click on the picture to learn more
SpecificationsDimensions

| Diameter | D13.78in(35cm)/18.9in(48cm)/21.65in(55cm) |
|---|---|
| Height | H3.94in(10cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Acrylic |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | Led |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
























