
Modern Minimalist Hall Way Ceiling Lights Fixture
Feature
This ceiling lighting brings a stylish and modern accent to your room. The lamp itself is made of wood and metal and decorated with a beautiful decoration made of wood.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal,Wood |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | Yes |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 1.57in(4CM) |
| Body Width - Diameter: | 13.8in(35CM)/25.6in(65CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
This ceiling lighting brings a stylish and modern accent to your room. The lamp itself is made of wood and metal and decorated with a beautiful decoration made of wood.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal,Wood |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | Yes |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 1.57in(4CM) |
| Body Width - Diameter: | 13.8in(35CM)/25.6in(65CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $199.99
-65%$199.99
$70.00Description
Feature
This ceiling lighting brings a stylish and modern accent to your room. The lamp itself is made of wood and metal and decorated with a beautiful decoration made of wood.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal,Wood |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | Yes |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 1.57in(4CM) |
| Body Width - Diameter: | 13.8in(35CM)/25.6in(65CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























