
Modern Pink Glass Hallway Ceiling Light
Introducing the Modern Pink Glass Hallway Ceiling Light, a stylish and vibrant lighting solution that transforms any hallway into a chic and welcoming space. Crafted with a contemporary design ethos, this ceiling light features a sleek pink glass shade that adds a pop of color and a touch of modern elegance to your home decor.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H12.6cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron+Glass |
| Color: | Pink |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing the Modern Pink Glass Hallway Ceiling Light, a stylish and vibrant lighting solution that transforms any hallway into a chic and welcoming space. Crafted with a contemporary design ethos, this ceiling light features a sleek pink glass shade that adds a pop of color and a touch of modern elegance to your home decor.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H12.6cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron+Glass |
| Color: | Pink |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $120.99
-65%$120.99
$42.35Description
Introducing the Modern Pink Glass Hallway Ceiling Light, a stylish and vibrant lighting solution that transforms any hallway into a chic and welcoming space. Crafted with a contemporary design ethos, this ceiling light features a sleek pink glass shade that adds a pop of color and a touch of modern elegance to your home decor.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H12.6cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron+Glass |
| Color: | Pink |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























