
Macaron Round LED Dimmable Wood Ceiling Lamp
Feature
Introducing our Macaron Round LED Dimmable Wood Ceiling Lamp, a perfect blend of modern design and functionality. Crafted with high-quality wood, this ceiling lamp exudes warmth and sophistication, adding a touch of natural beauty to your space.
3-Color Lights

The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D11.8in(30cm)/15.7in(40cm)/19.7in(50cm)/23.6in(60cm) |
|---|---|
| Height | H1.99in(5cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | Led |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Introducing our Macaron Round LED Dimmable Wood Ceiling Lamp, a perfect blend of modern design and functionality. Crafted with high-quality wood, this ceiling lamp exudes warmth and sophistication, adding a touch of natural beauty to your space.
3-Color Lights

The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D11.8in(30cm)/15.7in(40cm)/19.7in(50cm)/23.6in(60cm) |
|---|---|
| Height | H1.99in(5cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | Led |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $117.99
-65%$117.99
$41.30Description
Feature
Introducing our Macaron Round LED Dimmable Wood Ceiling Lamp, a perfect blend of modern design and functionality. Crafted with high-quality wood, this ceiling lamp exudes warmth and sophistication, adding a touch of natural beauty to your space.
3-Color Lights

The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D11.8in(30cm)/15.7in(40cm)/19.7in(50cm)/23.6in(60cm) |
|---|---|
| Height | H1.99in(5cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | Led |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
























